Bladkorven voor een schone straat
10 oktober 2024
Vanaf 28 oktober aanstaande starten wij met het plaatsen van bladkorven. De bladkorven zetten wij voor het grootste deel op dezelfde plekken als vorig jaar. De volgorde van plaatsing hangt af van de periode waarin de bomen hun blad verliezen. Op onze pagina Bladkorven staat wanneer wij een bladkorf in uw straat zetten en vindt u ook een kaart waarop te zien is waar deze bladkorven geplaatst worden.
Wanneer legen wij de bladkorven?
In Wijchen legen we de bladkorven op werkdagen. Is de bladkorf in uw straat al eerder vol? Meld dit dan bij de wijkbeheerder, digitaal via de BuitenBeter app of via onze pagina Melding doen. Bladkorven in de kerkdorpen legen we alleen wanneer bewoners doorgeven dat ze vol zijn.
Aanvragen nieuwe bladkorven
Wij plaatsen alle bladkorven die we hebben. U kunt helaas geen nieuwe bladkorven aanvragen. We nemen deze vragen wel mee naar volgend jaar.
Hoe gebruikt u de bladkorf?
- In de bladkorven hoort alléén bladafval. Dus geen takken en snoeiafval.
- In de bladkorven mag u alleen het bladafval doen van gemeentebomen, dus niet uw eigen snoei- of tuinafval.
- Los afval, vuilniszakken en plastic zakken met afval mogen niet in de korven.
- Bij misbruik of vernieling halen wij de bladkorf weg.