Column: Samen in beweging

22 juli 2026

Tijdens het verschijnen van de Wegwijs van vandaag - 22 juli - komt de Vierdaagse door Wijchen. Dat is elk jaar weer een bijzonder moment. Duizenden wandelaars lopen door onze straten, aangemoedigd door inwoners, familie en vrienden. Als wethouder sport ben ik daar trots op. De Vierdaagse laat zien hoe belangrijk bewegen is. Wandelen is gezond voor lichaam en geest. Het brengt mensen samen en zorgt voor plezier, uitdaging en ontmoeting.

Maar de Dag van Wijchen is ook Roze Woensdag. Op deze dag kleurt niet alleen Nijmegen, maar ook Wijchen roze. Overal ziet u vlaggen, versieringen en mensen die laten zien dat iedereen erbij hoort. Het is belangrijk dat iedereen zichzelf kan zijn. Roze Woensdag herinnert ons eraan dat we hier samen aandacht voor moeten houden. Als wethouder inclusie ben ik minstens zo trots dat we dit hier in Wijchen met elkaar doen deze woensdag.

Voor mij komen vandaag twee mooie waarden samen. De kracht van bewegen én de kracht van inclusie. De wandelaars laten zien wat je kunt bereiken met doorzettingsvermogen. Roze Woensdag laat zien hoe sterk een samenleving is waar iedereen welkom is.

Laten we daarom samen genieten van deze bijzondere dag. Laten we de wandelaars enthousiast ontvangen en tegelijk laten zien dat Wijchen een gemeente is waar iedereen mee kan doen! Daar kunnen we met elkaar trots op zijn.

En na deze woensdag begint de rustigere zomerperiode. Ik wens iedereen een fijne zomer toe waarin al het mooie van Roze Woensdag samenkomt: de vrijheid om uzelf te zijn, de kracht van ontmoeting en de verbondenheid die ons Wijchen zo bijzonder maakt.

Pepijn Oomen,
wethouder

Meer nieuws

Al het nieuws